BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érmeváltás, jótékony felhasználás

Sok szakértő szerint a megszűnő valuták érméi maradnak legnagyobb arányban a lakosok nyakán. A visszaváltás nehézkes és drága. Van más megoldás: dobjuk be a perselybe, a gyerekek javára!

2001. december 21. péntek, 14:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Néhány konkrét információ az euro.hu honlapjáról a váltás lehetőségéről:
Erste Bank
2002. február 15-ig, 25 százalékos levonással.
HVB
2001. december 31-ig, 10 százalékos levonással.
Inter-Európa
Csak egy egységnél nagyobb értékben, magasabb jutalékkal, mint általában a bankjegyeknél.
MKB
Bizonyos érmecímleteket, DEM (1, 2, 5) és ATS (1, 5, 10), 20 százalékos levonással.
Postabank
ATS és DEM egység feletti érméket, 25 százalékos levonással.
(Forrás: www.euro.hu)

Van más megoldás is: "Apró az Aprókért"

Az euró bevezetését követően akár több száz millió forint értékben maradhat a magyar polgárok zsebében aprópénz. Ennek a pénznek az összegyűjtését és a rászoruló gyerekek megsegítését célozza az "Apró az Aprókért" kezdeményezés, amelyet az UNICEF Magyar Nemzeti Bizottsága és a PeppeR Kommunikációs Ügynökség a Magyar Nemzeti Bank szakmai támogatásával indított.
A 2001. november 15-ével indult, három hónapig tartó gyűjtés eredményeként a hitelintézetek, postahivatalok és iskolák közreműködésével összegyűjtött pénzt az UNICEF
magyar és nemzetközi gyermekprogramjaira fordítja.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet