BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondott az argentin kormány - szükségállapot (2.)

A fizetésképtelenség küszöbén álló Argentínában drámai módon felpörögtek az események: az immár negyedik éve tartó recesszió és a kormány megszorító intézkedései miatt elkeseredett tömegek országszerte tiltakozásokat szerveztek, több helyen megrohamozták és kifosztották az üzleteket; a rendfenntartó erőkkel és az üzlettulajdonosokkal való összecsapásoknak ma reggelig legalább négy halálos áldozata volt. A kormány tegnap 30 napra szükségállapotot hirdetett.

2001. december 20. csütörtök, 12:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt éjjel a teljes kabinet, élén Domingo Cavallo gazdasági miniszterrel, benyújtotta lemondását Fernando de la Rúa államfőnek, amit az ma délelőtt elfogadott. A fővárosban békésen felvonuló sokezer, többnyire középosztálybeli tüntető egyenesen de la Rúa távozását követelte. Az adósságválságból való kilábalás és a gazdaságösztönzés különböző, mindeddig valójában sikertelennek bizonyult programok kidolgozásában vezető szerepet játszó Cavallo utódlása a mostani kiélezett helyzetben megfigyelők szerint igen komoly kihívást jelent. Cavallo helyettese, a nemzetközi hitelezőkkel folytatott tárgyalásokért felelős, elfogadott szaktekintélynek számító Daniel Marx az elmúlt hét végén adta be lemondását. Az IMF nem tart attól, hogy az Argentin válság a többi feltörekvő piacon is érezteti hatását.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet