BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az osztrák GDP

2001. december 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ausztria bruttó hazai terméke a harmadik negyedévben az előző negyedévhez képest 0,1 százalékkal csökkent - közölte tegnap a bécsi Wifo gazdaságkutató intézet, hozzátéve, hogy erre öt éve nem volt példa. A második negyedévben még 1,0 százalékos GDP-növekedést jelentettek. A belföldi kereslet változatlanul gyenge volt, az export a jelentős lefékeződés ellenére is a konjunktúra fő ösztönzője maradt. A lakossági fogyasztás 0,8 százalékkal, a közületi fogyasztás csak 0,2 százalékkal emelkedett. A termelőberuházások 1,8 százalékkal, az építőipari beruházások pedig 3,6 százalékkal csökkentek. Az export a második negyedévi 2,8 százalék után 2,5 százalékkal, az import 1,5 százalékkal nőtt.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet