BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyomás alatt az orosz rubel

2001. december 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A rubel tegnap ismét gyengült a moszkvai tőzsdén, miután a jegybank közölte, hogy a devizatartalékok a december 7-ével záródó héten 1,2 milliárd dollárral, 36,3 milliárd dollárra estek. Az árfolyam már tegnap délelőtt 30,20 rubel/dollárra esett. A rubellal kapcsolatos aggodalmakat elsősorban a fő exportcikknek számító nyersolaj alacsony világpiaci ára motiválja. Az elemzők szerint mindazonáltal nincs ok pánikra amiatt, hogy a devizatartalék két héten belül immár másodízben jelentős mértékben csökkent. Ennek oka szerintük az, hogy a jegybank egy-két milliárd dollárral interveniált a pénzpiacon annak érdekében, hogy az árfolyamot a 30 rubeles lélektani korláton belül tudja tartani.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet