A rubel tegnap ismét gyengült a moszkvai tőzsdén, miután a jegybank közölte, hogy a devizatartalékok a december 7-ével záródó héten 1,2 milliárd dollárral, 36,3 milliárd dollárra estek. Az árfolyam már tegnap délelőtt 30,20 rubel/dollárra esett. A rubellal kapcsolatos aggodalmakat elsősorban a fő exportcikknek számító nyersolaj alacsony világpiaci ára motiválja. Az elemzők szerint mindazonáltal nincs ok pánikra amiatt, hogy a devizatartalék két héten belül immár másodízben jelentős mértékben csökkent. Ennek oka szerintük az, hogy a jegybank egy-két milliárd dollárral interveniált a pénzpiacon annak érdekében, hogy az árfolyamot a 30 rubeles lélektani korláton belül tudja tartani.
