BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A POSCO áremelésben bízva csökkenti acéltermelését

A dél-koreai Pohang Iron and Steel Co (POSCO) tegnap bejelentette, hogy nyersacéltermelését jövőre 300 ezer tonnával csökkenti; ez elemzők szerint a termék világpiaci árára sem marad hatás nélkül.

2001. december 13. csütörtök, 11:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kereslet gyengülése által indokolt termeléscsökkentést várhatóan a piac többi jelentős szereplője is követi, így az emelkedő árak nagyrészt kompenzálhatják a kisebb volumen miatti bevételkiesést - jelezte a POSCO szóvivője, hozzátéve, hogy e lépés alkalmat ad a már kevésbé korszerű, gazdaságtalan kapacitások - elsősorban az elektromos kohók - felújítására. A POSCO termelésének 75 százalékát belföldön értékesíti, így eredményét az iparágban a közelmúltban végbement jelentős mértékű koncentráció várhatóan kevéssé fogja befolyásolni. Az amerikai acélipari vámtarifák esetleg 40 százalékra való megemelése például a cég eladásainak csak 3 százalékát érinti.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet