BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvátország ratifikálta az EU-társulási egyezményt

2001. december 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A horvát parlament tegnap ratifikálta az ország Európai Unióval való társulásáról szóló egyezményt. Ez hat éven belül a javak és szolgáltatások szabad kereskedelmét, valamint regionális együttműködést és politikai párbeszédet helyez kilátásba. A dokumentum kötelezi Zágrábot, hogy törvényeit fokozatosan összhangba hozza az EU joganyagával és normáival, azonban az EU-ba való felvételt illetően nem tartalmaz garanciákat. A Világbank és a horvát kormány tegnap 202 millió dolláros szerkezetátalakító hitelmegállapodást írt alá. Az összeg első fele januárban, a második fele pedig rá egy évre hívható le; a mozgó - jelenleg 2,4 százalékos - kamatokkal, öt évi türelmi időszak után, 15 év alatt kell törleszteni.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet