BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BAe kiszáll a kis utasszállítók gyártásából

A legnagyobb brit hadiipari vállalat, a BAe Systems a szeptember 11-e után a polgári légiközlekedésben tapasztalható visszaesés miatt a személyszállító részlegénél leállítja a kisgépek RJ és RJX fejlesztési-programját. Ez 250 millió fonttal terheli meg idén a mérleget, de az 1700 munkahely megszűnését részben ellensúlyozza, hogy az alkalmazottak egy részét más divíziók átveszik.

2001. november 27. kedd, 09:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EADS-nek az Airbusok szárnyait szállító csoport azt is közölte, hogy jövőre az Airbus-konzorcium, amelynek 20 százalékos tulajdonosa, az ez évi 320 után 300 személyszállító gépet gyárt. Az így kisebb kiadás várhatóan pozitív hatással lesz az üzemi nyereségre. A BAe árfolyamát tegnap 4,4 százalékkal gyengítette az a pletyka, amely szerint ma profit warningot ad ki. Ezzel szemben a cég megerősítette, hogy az eladások a tervek szerint alakulnak.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet