BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Isuzu nagyszabású leépítést tervez

A japán Isuzu autógyár ma bejelentette, hogy a jelenlegi pénzügyi évben veszteségre számít, és 2004 márciusáig további 3300 főt elbocsát, a korábban tervezett 9700 embert érintő leépítésen felül. Az Isuzu 49 százalékát a General Motors birtokolja.

2001. november 26. hétfő, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán autógyár az első félévben 23,56 milliárd jen (189,4 millió dollár) veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, míg a tavalyi hasonló időszakban 22,13 milliárd jen negatívumot mutatott ki. Az Isuzunak ez immár a harmadik megszakítás nélküli éve lesz, amikor veszteséget halmoz fel, ezért rendkívüli intézkedéseket léptetnek életbe a cégnél. Így már nem 26, hanem 34 százalékos leépítést (összesen 13 ezer fős elbocsátást) terveznek a 38 ezres gárdából.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet