BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Románia fenntartja a magyar baromfihúsra kivetett védővámot

Románia jövőre is fenn kívánja tartani a magyar baromfihús importjára kivetetett 45 százalékos védővámot - olvasható az MTI jelentésében.

2001. november 6. kedd, 10:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mihai Lungu, a román mezőgazdasági minisztérium államtitkára a CEFTA-tagországok mezőgazdasági minisztereinek jövő heti bukaresti értekezlete előtt reményének adott hangot, hogy a tanácskozás részvevői megvizsgálják a lehetőségét, hogy a közép-európai kereskedelmi megállapodás tagjai kétoldalú megegyezések alapján állapítsák meg a mezőgazdasági és élelmiszeripari termékekre kivetendő vámokat. Tárcája sajtóértekezletén a román államtitkár ebben az összefüggésben szólt arról, hogy Romániának évi 200 ezer dolláros deficitje van a Magyarországgal folyó agrárkereskedelemben. Jelezte: a közelgő CEFTA-tanácskozáson várhatóan vita alakul ki a baromfihúsimportra kivetett román védővám miatt, mert a Magyarország a 45 százalékos vámilleték megszüntetését szorgalmazza 2002-re.
A nyáron megállapodtunk abban, hogy lemondunk a sertéshúsimportra kivetett behozatali védővámról és szubvencionáljuk a román termelőket, de a baromfihús esetében más a helyzet, nincs pénz ennek az ágazatnak a támogatására - magyarázta a román államtitkár, aki közölte, hogy Románia jövőre is fenn akarja tartani a 45 százalékos vámilletéket a Magyarországról származó baromfihús esetében.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet