Hétfőn a WTI jegyzése emelkedett a NYMEX folytatódó távol-keleti elektronikus kereskedésében, miután Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok bejelentették, hogy az OPEC kész idén immár negyedszer is csökkenti a kitermelését. A hír nyomán az ár 45 centtel, 22,48 dollárra ugrott. Pénteken egyébként Hugo Chavez venezuelai elnök elmondta, hogy a kartell legnagyobb termelői már egyezségre jutottak abban, hogy a jelenlegi napi 23,2 millió hordós kitermelési kvótát 1 millió hordóval csökkentik. Amennyiben november 14-én - OPEC következő miniszteri értekezletén - az említett mértékben valóban visszafogják a termelést a tagországok, akkor az eddigi három önkorlátozással együtt folyó évben már 4,5 millió hordóval csökkenti a szervezet a termelést.
2001. október 29. hétfő, 08:25
