BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négynapos munkahetet tervez a Lufthansa

Négynapos munkahét bevezetését fontolgatja a Lufthansa német légitársaság vezetése, hogy elkerülje a létszámleépítést és mérsékelje a szeptember 11-i terrortámadások hatására jelentkező veszteséget. Jürgen Weber, a társaság vezérigazgatója a Bild am Sonntag című német hetilapnak azt nyilatkozta, hogy a javaslatról már tárgyalnak a szakszervezetek képviselőivel.

2001. október 15. hétfő, 09:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Weber szerint a négynapos munkahét bevezetésével és a bérek csökkentésével elkerülhető lenne az elbocsátás és amint túljutott a válságon az ágazat, ismét gyorsan lehetne növelni a kapacitást. A terrortámadás utáni hetekben a három nagy amerikai légitársaság több mint 90 ezer fős elbocsátást jelentett be, mert veszteségessé váltak. Ezzel szemben a Lufthansa ugyan csökkentette járatainak a számát és elhalasztotta az új gépek beszerzését, de mint Weber mondta: ez nem ellensúlyozza a veszteséget, ami csak szeptemberben 80 millió euróra rúgott. A Lufthansa második negyedévi nyeresége 89 százalékkal esett a pilóták sztrájkja és az áruszállítások csökkenése miatt – derül ki az MTI jelentéséből.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet