BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

USA: kiiktatják az afgán légvédelmet

Donald Rumsfeld, az Egyesült Államok védelmi minisztere sikeresnek ítélte a tegnapi újabb afganisztáni támadást, mert mind mondta egy kivételével az összes célba vett afganisztáni repülőteret sikerült megrongálni, a légvédelmet pedig jelentősen meggyengítették a légicsapásokkal.

2001. október 10. szerda, 09:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pentagonban a védelmi miniszterrel együtt nyilatkozó Richard Myers tábornok, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke az előzőekhez hozzátette, hogy az afgán légvédelmet sikerült oly mértékben meggyengíteni, hogy most már nappal is végrehajthatók légicsapások afganisztáni célpontok ellen. Igaz ugyan az is, hogy a teljes légvédelmet még egyelőre nem sikerült "kiiktatni", de a földi irányítás kommunikációs rendszere már gyakorlatilag használhatatlan.
Az USA védelmi minisztériuma szerint a támadásnak már most megvan a morális eredménye, mivel úgy tudják, hogy az al-Kaida emberei közül többen megpróbálnak menekülni Afganisztánból. Rumsfeld, a négy, egyébként aknamentesítéssel megbízott ENSZ-alkalmazott kabuli halálával kapcsolatban nem erősítette meg azt a hírt, hogy a tragédia a légicsapások miatt következett be. Ezzel együtt úgy nyilatkozott, hogy a jelenlegi helyzetben legnagyobb igyekezet ellenére sem tudják szavatolni a polgári személyek teljes sértetlenségét. A tálibok szerint tegnapi támadásoknak 35 polgári áldozata van.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet