BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koalíciós tárgyalások Lengyelországban

2001. október 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lengyel parlamenti választásokon győztes Demokratikus Baloldali Szövetség (SLD) holnap terjeszti potenciális koalíciós partnerei elé a költségvetési deficit visszaszorítására irányuló tervét - közölte tegnap Leszek Miller, a párt vezetője. A tervet zárt ajtók mögött Marek Belka, a pénzügyminiszteri poszt várományosa ismerteti a Polgári Platform (PO), a Lengyel Parasztpárt (PSL) és az Önvédelem nevű parasztmozgalom vezetőivel - az SLD-nek ugyanis 15 mandátuma hiányzik a parlamenti többséghez. A Reuters jelentése szerint Miller, a leendő miniszterelnök utalt arra, hogy e terv fogadtatása nagymértékben meghatározza, kivel tudnak szövetségre lépni. Az új kormány elődjéhez hasonlóan 40 milliárd zlotyra (1 dollár=4,2190 zloty) akarja korlátozni a jövő évi költségvetési hiányt.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet