Ausztriában mával az árampiacon teljes a liberalizálás: a nagy felhasználók után most a kisvállalatok, a mezőgazdasági és magánfelhasználók is megválaszthatják, kitől vesznek áramot. A várható verseny az utóbbi időben a magánfogyasztóknak már mintegy 15, a nagyfogyasztóknak 50 százalékos árcsökkenéssel járt. Martin Bartenstein gazdasági miniszter szerint a liberalizálás a háztartásoknak évi ezer schillinget takarít meg - ha jól választanak szolgáltatót, amit a legkülönfélébb tanácsadó szolgáltatásokkal segítenek. Ausztriában a gázpiacot is liberalizálják: mától azok a fogyasztók választhatnak szolgáltatót, amelyek évi 25 millió köbméternél többet használnak fel, de egy év múlva a liberalizálás már a háztartásokra is ki fog terjedni - jelentette az MTI.
