Augusztusban a lengyel folyó fizetési mérleg hiánya 392 millió dollárra emelkedett a júliusi 285 millió dollárról. Az elemzők ennél lényegesen magasabb, 519 millió dolláros augusztusi hiányra számítottak.
Az idei első nyolc hónapban a deficit 5,052 milliárd dollár volt. A hírt közölve a lengyel jegybank egyúttal azt is közölte, hogy az augusztusi külkereskedelmi hiány 1,042 milliárd dollárra nőtt a júliusi 825 millió dollárról, s ezzel az első nyolc hónap deficitje 7,793 milliárd dollárt tett ki. A tárgyidőszakban a kivitel 12,6 százalékkal, 20,164 milliárd dollárra emelkedett a tavalyi év azonos időszakához képest, míg az import 3,0 százalékkal, 27,957 milliárd dollárra bővült.
