BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett a lengyel fizetésimérleg hiánya

2001. szeptember 28. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Augusztusban a lengyel folyó fizetési mérleg hiánya 392 millió dollárra emelkedett a júliusi 285 millió dollárról. Az elemzők ennél lényegesen magasabb, 519 millió dolláros augusztusi hiányra számítottak.
Az idei első nyolc hónapban a deficit 5,052 milliárd dollár volt. A hírt közölve a lengyel jegybank egyúttal azt is közölte, hogy az augusztusi külkereskedelmi hiány 1,042 milliárd dollárra nőtt a júliusi 825 millió dollárról, s ezzel az első nyolc hónap deficitje 7,793 milliárd dollárt tett ki. A tárgyidőszakban a kivitel 12,6 százalékkal, 20,164 milliárd dollárra emelkedett a tavalyi év azonos időszakához képest, míg az import 3,0 százalékkal, 27,957 milliárd dollárra bővült.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet