BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BSE-fertőzött szarvasmarhát találtak Szlovákiában (!!!Kimaradt!!!)

2001. szeptember 27. csütörtök, 17:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szivacsos agyvelősorvadásban (BSE) szenvedő szarvasmarhát találtak tegnap Szlovákiában egy garamszentkereszti (Ziar nad Hronom) telepen. A hatéves, hazai törzsből származó tehén marhakór-fertőzöttségét két teszt is igazolta, ezért tényként kezelik az esetet, bár az ellenőrzésként kért németországi vizsgálati eredmények még nem érkeztek meg Pozsonyba. Ezzel a nyáron Csehországban talált két fertőzött állat után Szlovákia a második kelet-európai ország, ahol felütötte fejét a kergemarhakór. A levágott szarvasmarha húsának kereskedelmi forgalmazását az illetékes állatorvos úgy engedélyezte, hogy nem várta meg a BSE-teszt eredményeit – jelentette az MTI. A fertőzött állat húsából 22 kilogrammot eladtak, de időközben ebből a vásárlók 15 kilogrammot visszavittek.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet