Csehországban a második negyedévben az előző év ugyanezen időszakához képest 3,9 százalékkal nőtt GDP - közölte csütörtökön a cseh statisztikai hivatal (CSB). Az első három hónapban a gazdaság élénkülése 4,1 százalék volt – igaz a CSB éppen most módosította 4,1 százalékra az első negyedévi adatot a korábbi 3,8 százalékos előzetes becsléséről. A hivatal kommentárja egyébként rendkívül erősnek nevezte a második negyedévi teljesítményt is.
2001. szeptember 13. csütörtök, 10:09
