Csaknem kétszeresére növeli termelését a General Motors tulajdonában lévő svéd Saab autógyár. Vezérigazgatója, Peter Augustsson a frankfurti gépkocsikiállításon tartott sajtóértekezletén közölte, hogy a jelenlegi évi 135 ezer helyett 250 ezer autót fognak előállítani, amelyeket Európában a Cadillac-kel együtt fognak árusítani. A GM hat év alatt 3,4 milliárd dollárt szán a Saab teljesítményének felfuttatására és új modellek kidolgozására.
2001. szeptember 11. kedd, 08:57
