BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Importilleték bevezetését tervezik Varsóban

2001. szeptember 7. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lengyel pénzügyminisztérium a Rzeczpospolita című lap értesülései szerint 5 százalékos ideiglenes importilleték bevezetését tervezi. Ez a közgazdászok számításai szerint minden külföldről származó áru árát mintegy 7 százalékkal drágítaná meg, ugyanis az 5 százalékkal magasabb árat a 22 százalékos hozzáadottérték-adó is terhelné. A tervezett lépés annak az erőfeszítésnek a része, hogy jövőre 10,2 milliárd zlotyval (1dollár=4,23 zloty) megnöveljék a költségvetési bevételeket, s így a deficitet a várható 88,2 milliárd zlotyról a kormány által megszabott 40 milliárdra csökkentsék. Elemzők szerint azonban félő, hogy növelni fogja a folyó fizetési mérleg deficitjét, miközben a bevételi oldalon elért többletet semmissé teheti a vállalati bevételek csökkenése. A lengyel import értéke tavaly 48,9 milliárd dollár volt, aminek 75 százalékát tették ki a félkész termékek és alapanyagok.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet