Az év első felében a tavalyi azonos időszakhoz képest 4,9 százalékkal nőtt a román GDP, miután az ipari termelés 11,2, az építőipar 9,4 és a szolgáltatások 2,3 százalékkal bövültek. A tavalyi 1,6 százalékos GDP-növekedés után ez év végére 4,5 százalékot várnak. Júliusra viszont a tavalyi 1,3 milliárd dollárról 2,317 milliárdra emelkedett a külkereskedelmi mérleg hiánya.
2001. szeptember 6. csütörtök, 12:04
