BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OMV felülígérte a PKN-re tett Mol-ajánlatot?

Lengyel lapértesülések szerint az osztrák OMV olajtársaság a Mol-énál magasabb ajánlatot tett a lengyel PKN Orlen 17,58 százalékos pakettjére. A varsói lapok szerint a Mol részvényenként 30 zlotyra növelte ajánlatát, mire az OMV 30,5 zlotyt (7,17 dollár) ígért előző, 26 zlotys ajánlatát jelentősen felemelve. Ez összesen 2,25 milliárd zlotys (1 dollár=4,24 zloty) ajánlatot jelent, szemben a Mol 2,2 milliárdos ígéretével. A hírre 4,1 százalékkal, 19,2 zlotyra ment fel a PKN Orlen részvényeinek árfolyama a varsói tőzsdén.

2001. szeptember 6. csütörtök, 09:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap még úgy tűnt, a Mol van lépéselőnyben, hiszen a 30 zlotysra felemelt ajánlaton túl szövetkezett Jan Kulczykkal, a lengyelországi privatizációk egyik kulcsfigurájával, illetve a France Télécommal, amely jelenleg is társtulajdonos a TPSA lengyel távközlési szolgáltatóban.
A Rczezpospolita című lap szerint a Mol pozícióját az is erősíti, hogy a magyar kormány állítólag biztosította a lengyel felet, mindent megtesz avégett, hogy az ügylet után a Mol veszteséges gázüzletága ne terhelje tevékenységüket. A Mol Rt. a megjelent információkat nem kommentálta.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet