Lehetséges, hogy csak a jövő év elején kezd ismét felgyorsulni a német gazdaság növekedése - mondta Hans Eichel pénzügyminiszter a Szociáldemokrata Párt (SDP) berlini kongresszusán tegnap. Ezzel először ismerte el, hogy korábban hangoztatott véleményével szemben egyáltalán nem biztos az élénkülés megindulása az idei év második felében. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az európai lassulás okai a kontinensen kívüliek: az EU túlságosan függ a nagy külső piacoktól, s ezt enyhítenie kellene. Werner Müller gazdasági miniszter szerint a GDP idén várhatóan legfeljebb 1,0-1,5 százalékkal nő. Ez az egyik legrosszabb növekedési előrejelzés a kormány tagjai részéről. Eichel a múlt héten utalt arra, hogy a GDP bővülése idén elmaradhat a 2 százaléktól. A hivatalos kormányzati prognózis még mindig 2 százalékos növekedésről szól.
