BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágult az üzemanyag Romániában

2001. szeptember 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Romániában az SNP Petrom nemzeti kőolajtársaság a hét végén 1,9-3,2 százalékkal emelte a gázolaj és a különböző benzinfajták árát, így a gázolajért 13 500, a „prémium” minőségű benzinért pedig 15 800 lejt
(1 dollár=30 000 lej) kell adni a kutaknál - jelentette az MTI. Ioan Popa, a Petrom vezérigazgatója az újabb áremelést azzal indokolta, hogy augusztusban több mint 5 százalékkal értékelődött le a lej az euróhoz képest. Az élelmiszer-ipari vállalatok ígéretet tettek, hogy az üzemanyag drágulása ellenére nem emelik áraikat.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet