BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kampánnyal védi a lírát a török iparkamara

"Boldogok, akik lírát használnak", "Dobd el a dollárt, használd a török lírát és a török zászlót Törökországban". Ilyen és ehhez hasonló szlogenű óriásplakátok hirdetik mától Törökországban a megtépázott tekintélyű líra dicsőségét. A kampányt a török iparkamara indította a dollarizációtól való félelmében. A testület elnöke fölszólította a kormányt és nemzeti bankot, hogy támogassák a nacionalista húrokat pengető kampányt.

2001. augusztus 31. péntek, 11:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kampány szervezői arra hívják fel a figyelmet, hogy a török háztartások megtakarításaiban ugrásszerűen megnőtt a dollár és a márka súlya, és a mindennapos ügyekben is egyre többször használják ezeket a pénznemeket. ennél is veszélyesebb azonban, hogy üzleti szféra már szinte kizárólag külföldi fizetőeszközökben számol, legyen szó akár az árak megállapításról, akár tőzsdei tranzakciókról. Ez pedig szerintük azzal a veszéllyel jár, hogy líra kereslete még inkább gyengül. a külföldi fizetőeszközöket elérni képtelen kisembereket sújtja leginkább. Törökországban a válság tavalyi kezdete óta 600 ezer ember vált munkanélkülivé.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet