A kampány szervezői arra hívják fel a figyelmet, hogy a török háztartások megtakarításaiban ugrásszerűen megnőtt a dollár és a márka súlya, és a mindennapos ügyekben is egyre többször használják ezeket a pénznemeket. ennél is veszélyesebb azonban, hogy üzleti szféra már szinte kizárólag külföldi fizetőeszközökben számol, legyen szó akár az árak megállapításról, akár tőzsdei tranzakciókról. Ez pedig szerintük azzal a veszéllyel jár, hogy líra kereslete még inkább gyengül. a külföldi fizetőeszközöket elérni képtelen kisembereket sújtja leginkább. Törökországban a válság tavalyi kezdete óta 600 ezer ember vált munkanélkülivé.
