Az együttműködést frappánsan indokolta Osamu Suzuki mondván, hiába ül Japán harmadik legnagyobb motorgyártójának elnöki székében, néha olyan érzése van, mintha a 99. lenne. Bár a szövetség célja hangsúlyozottan a Honda és a Yamaha beérése, ma is csak egy japán motorgyártó nyereséges, a Yamhának magának is kellene találnia valamit ahhoz, hogy megérje fenntartani a termelést - vélik ágazati szakértők.
