BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozitív az eurózóna júniusi tőkemérlege

2001. augusztus 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Központi Bank (ECB) tegnap közölte, hogy júniusban az eurózónába 19,8 milliárd euróval több tőke áramlott be, mint amennyi onnan távozott, így a havi tőkemérleg az idén először vált pozitívvá. Májusban még 15,5 milliárd eurós negatív egyenleget regisztráltak. A működőtőke-befektetések egyenlege 7,9 milliárdos kiviteli többletet, a portfólió-befektetések egyenlege 27,7 milliárdos beviteli többletet mutatott. Az ECB emlékeztetett arra, hogy az első félévi összesített tőkemérleg az egy évvel korábbi 7,9 milliárdos kiviteli többletnél jóval nagyobb, 97,6 milliárd eurós többletet jelzett. A Reuters által idézett elemzők becslése szerint e tendencia a következő három hónapban is folytatódik, amit az amerikai gazdaság erősödése törhet meg.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet