BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Svájc nyitott az euróra

2001. augusztus 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Unióval szemben mindeddig fenntartásokat hangsúlyozó Svájcban jövőre várhatóan ha nem is hivatalosan, de általánosan elterjed az euróbankjegyek és -érmék használata - írta a Dow Jones. A szállodaiparban az árakat a helyi fizetőeszköz mellett már ma is feltüntetik euróban, kívánságra januártól a számlát is euróban állítják ki. A szakma vezetői szerint ellenkező esetben az ügyfelek elpártolására lehetne számítani. Az alpesi ország két vezető kiskereskedelmi hálózata, a Migros és a Coop már bejelentette, hogy vevőik jövőre euróbankjegyekkel is fizethetnek, a pénzérméket ugyanakkor nem fogják elfogadni. Az alkalmazottak egyetértése esetén a magánvállalatok jövőre akár a béreket is euróban fizethetik, amit főként az árfolyam-ingadozások hatásainak mérséklésére törekvő, exporttevékenységet folytató cégek szorgalmaznak.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet