BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jóváhagyta az orosz kormány a költségvetést

2001. augusztus 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz kormány tegnap jóváhagyta a jövő évi költségvetés tervezetét, amely a Szovjetunió felbomlása óta első ízben többletet irányoz elő. A tervezett bevétel 1995 milliárd rubel, a kiadás 1869 milliárd rubel, így 126 milliárdnyi többlet várható (1 dollár = 29,35 rubel). A kormány 18 milliárd rubel privatizációs bevételt prognosztizál. A költségvetés óvatosan, 18,5 dolláros hordónkénti olajárral számol jövőre, és többletforrásra csak akkor lesz szükség, ha az ár 17 dollár alá esik. Az előterjesztést, mint Alekszej Kudrin pénzügyminiszter közölte, Mihail Kaszjanov kormányfő és Vlagyimir Putyin elnök is támogatja. A kormány jövőre a korábban tervezett 1 milliárd helyett 1,5-2 milliárd dollár hitelt kíván felvenni a nemzetközi tőke-piacokon.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet