Lengyelország külkereskedelmi mérlegének hiánya az idei év első félében 7,13 milliárd dollár volt a tavalyi azonos időszak 8,82 milliárd dolláros deficitje után - jelentette be tegnap a varsói statisztikai hivatal. Az előzetes adatok szerint az export 16,7 százalékkal, 17,61 milliárd dollárra, az import 2,8 százalékkal 24,74 milliárd dollárra nőtt. Az EU-országokba irányuló kivitel 12,5 milliárd dollár volt, 16,1 százalékkal több, mint a tavalyi első fél évben, míg az import e relációban 1,4 százalékkal, 15,15 milliárd dollárra emelkedett. Lengyelország legnagyobb kereskedelmi partnere változatlanul Németország, amely 35,2 százalékkal részesedett a lengyel exportból és 23,6 százalékkal az importból.
