BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengült az izraeli gazdaság teljesítménye

2001. augusztus 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Izrael bruttó hazai terméke az első félévben 0,6 százalékkal elmaradt az előző félévi szinttől - közölte tegnap a jeruzsálemi statisztikai hivatal, hozzátéve, hogy visszaesés elsősorban a palesztin felkelés, illetve az ennek következtében gyengülő idegenforgalmi bevételek számlájára írható. Az éves összevetés a GDP 1,4 százalékos növekedését jelezte. A tavalyi második félév ugyan még 3,6 százalékos GDP-növekedést eredményezett, ám a lefékeződés már a múlt év utolsó hónapjaiban, a zavargások kitörésével párhuzamosan megkezdődött.
A tavalyi negyedik negyedév 9 százalékos GDP-csökkenése után - amelyben a technológiai részvények globális visszaesése is szerepet játszott - a gazdaság teljesítménye az idei első negyedévben még 4 százalékkal nőtt, ám a második negyedév újabb, ezúttal 0,9 százalékos csökkenést hozott. A lakossági fogyasztás az első félévben 4,1 százalékkal, az állami kiadások szintje pedig 3,3 százalékkal emelkedett. Az export az előző félévi 13,6 százalékos növekedést követően éves összevetésben 26,5 százalékot csökkent.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet