Izrael bruttó hazai terméke az első félévben 0,6 százalékkal elmaradt az előző félévi szinttől - közölte tegnap a jeruzsálemi statisztikai hivatal, hozzátéve, hogy visszaesés elsősorban a palesztin felkelés, illetve az ennek következtében gyengülő idegenforgalmi bevételek számlájára írható. Az éves összevetés a GDP 1,4 százalékos növekedését jelezte. A tavalyi második félév ugyan még 3,6 százalékos GDP-növekedést eredményezett, ám a lefékeződés már a múlt év utolsó hónapjaiban, a zavargások kitörésével párhuzamosan megkezdődött.
A tavalyi negyedik negyedév 9 százalékos GDP-csökkenése után - amelyben a technológiai részvények globális visszaesése is szerepet játszott - a gazdaság teljesítménye az idei első negyedévben még 4 százalékkal nőtt, ám a második negyedév újabb, ezúttal 0,9 százalékos csökkenést hozott. A lakossági fogyasztás az első félévben 4,1 százalékkal, az állami kiadások szintje pedig 3,3 százalékkal emelkedett. Az export az előző félévi 13,6 százalékos növekedést követően éves összevetésben 26,5 százalékot csökkent.
