Spanyolországban a munkanélküliségi ráta a második negyedévben az első negyedévi 13,43 százalékról 12,97 százalékra csökkent - közölte a madridi statisztikai hivatal (INE), hozzátéve, hogy a mutató húsz év óta első ízben került 13 százalék alá. A regisztrált álláskeresők száma az előző negyedévi 2,27 millió főről 2,19 millió főre apadt, ugyanakkor a foglalkoztatottak száma - a gazdasági aktivitás növekedésének lassuló ütemének megfelelően - az első negyedévi 2,8 százalékkal szemben már csak 1,8 százalékkal, 14,7 millió főre nőtt. A GDP-növekedés üteme az idén a kormány legutóbbi előrejelzése szerint az utóbbi években tapasztalt 4 százalékról 3 százalékra gyengül.
