BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarabb visszatérhet az amerikai konjunktúra

2001. július 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államok gazdaságának növekedési üteme már a negyedik negyedévben a jelenlegi 1,2 százalékról 1,5-2 százalékra gyorsulhat és jövőre közel 3 százalékos GDP-bővülés várható - jelentette ki a Financial Timesnak nyilatkozva Paul O'Neill amerikai pénzügyminiszter. A dollárnak az euróval szembeni túlértékeltségével kapcsolatos európai véleményekre, így Sir Eddie George brit jegybanki kormányzó bírálatára reagálva közölte, hogy a dollár árfolyamát a kiemelkedő amerikai termelékenység támasztja alá, míg az európai gazdaság még számos szerkezeti hiányossággal küzd. O'Neill nyilatkozatában kiemelte a tőke és a munkaerő szabad mozgásának tág teret adó USA előnyét a sok mindenben egyet nem értő államok gyülekezetének leírt EU gazdaságfejlesztési lehetőségeivel szemben.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet