BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bírság és börtön a Daewoo-perben

2001. július 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy szöuli bíróság hét évig terjedő börtönbüntetésre és Dél-Korea történetében példátlan összegre: 19 milliárd dollárra büntette a Daewoo cég 19 volt vezető tisztségviselőjét - jelentette a Reuters. Az ítélet szerint a volt igazgatókat súlyos felelősség terheli vállalatuk csődjéért és hitelfelvételeiért, amelyeket a cég okmányainak meghamisításával eszközöltek, óriási kárt okozva az egész koreai gazdaságnak és komoly zavarokat keltve a társadalomban. Az 1999 júliusában bekövetkezett csődig a cég az ország második legnagyobb vállalata volt és GDP-jének mintegy 10 százalékát állította elő. Alapítója és elnöke, Kim Vu-csung a botrány kirobbanása óta külföldön bujkál.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet