Ma várhatóan emelkedni fog a kőolaj világpiaci ára, miután a hét végén a szaúdi olajminiszter kijelentette, hogy szeptember 1-jétől 1,0-1,5 millió hordóval kellene csökkenti az OPEC napi olajtermelését. Ali Naimi szerint ehhez nem kell összehívni az OPEC olajminisztereinek rendkívüli ülését sem (az eredeti terv szerint a találkozó szeptember 26-án lesz Bécsben). Naiminak az a véleménye: a termeléscsökkentésre szükség van, hogy ne süllyedjen jelentősen a kartell által meghatározott 25 dolláros irányár alá az olaj ára. Az OPEC-olaj átlagára a héten 22,78 dollárra esett. A szaúdi olajminiszter által jelzett termelés-visszafogás azt jelentené, hogy az OPEC napi termelése a jelenlegi 24,2 millió hordóról 22,7-23,2 millió hordóra esne. A termelés utoljára 1999 nyarán volt ilyen alacsony.
