A német építőipari és élelmiszer-ipari szakszervezetek törvényesen megszabott, 1500 eurós (375 ezer forint) havi bruttó minimálbért követelnek a Kelet-Európából érkező munkavállalóknak - jelentette az MTI. - Az emberek félnek a keményebb bérversenytől és az igazságtalan bérnyomástól a keleti kibővítés után - jelentette ki Hans-Joachim Wilms, az építőipari-agrár-környezetvédelmi ipari szakszervezet (IG BAU) szövetségi elnökhelyettese kedden Berlinben. Ugyanakkor az élelmiszer-, az élvezeticikk- és a vendéglátóipar dolgozóit tömörítő szakszervezet (NGG) elnöke hétéves átmeneti időszakot követel a munkaerő szabad áramlásában, mondván, a kelet-európaiak illegális foglalkoztatása miatti bérdömping már most gondot jelent a német építőiparban, mezőgazdaságban és élelmiszeriparban.
