BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minimálbért akarnak a kelet-európaiaknak

2001. július 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német építőipari és élelmiszer-ipari szakszervezetek törvényesen megszabott, 1500 eurós (375 ezer forint) havi bruttó minimálbért követelnek a Kelet-Európából érkező munkavállalóknak - jelentette az MTI. - Az emberek félnek a keményebb bérversenytől és az igazságtalan bérnyomástól a keleti kibővítés után - jelentette ki Hans-Joachim Wilms, az építőipari-agrár-környezetvédelmi ipari szakszervezet (IG BAU) szövetségi elnökhelyettese kedden Berlinben. Ugyanakkor az élelmiszer-, az élvezeticikk- és a vendéglátóipar dolgozóit tömörítő szakszervezet (NGG) elnöke hétéves átmeneti időszakot követel a munkaerő szabad áramlásában, mondván, a kelet-európaiak illegális foglalkoztatása miatti bérdömping már most gondot jelent a német építőiparban, mezőgazdaságban és élelmiszeriparban.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet