BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország a Sony előretolt DVD-bástyája?

Meghatározó szerepet játszhat Magyarország a Sony Corp. európai piachódító terveinek megvalósításában. A japán szórakoztató elektronikai vállalatóriás csatlakozik azok sorához, akik szeretnék kihasználni a DVD-lejátszók európai népszerűségének hullámát, és a Sony tájékoztatása szerint ma megkezdi azok gyártását egy meglévő, meg nem nevezett magyarországi üzemében. Az eddig csak audiókészülékekkel foglalkozó gyár a szerelőszalag teljes kapacitásának elérésétől havi 50 ezer DVD-lejátszó készüléket bocsát ki.

2001. július 11. szerda, 09:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán cég szóvivője közölte, hogy céljuk a világ DVD-piaci részesedése 25 százalékának megszerzése, ami pedig nem csekélység, hiszen számítások szerint 2001-2002-ben ez 65 százalékkal 28 millióra emelkedik.
A Sony vetélytársai közül a JVC a múlt hónapban jelentette be, hogy megkezdte a DVD-készülékek gyártását Európában, s a 2002 márciusával végződő pénzügyi évben 250 ezer darabot akar előállítani berlini üzemében. A cég, amely az előző pénzügyi évben valamivel kevesebb mint 200 ezer lejátszót adott el a kontinensen, a folyó pénzügyi évben 500 ezret akar itt értékesíteni.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet