BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Inflációcsökkentő program Romániában

2001. június 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román kormány tegnap inflációcsökkentő programot jelentett be, amelynek célja, hogy a tavalyi 40,7 és a jelenlegi 35 százalékról jövőre 20-22 százalékra mérséklődjék a fogyasztói árak emelkedésének üteme. Mugur Isarescu jegybankelnök Mihai Tanasescu pénzügyminiszterrel közösen tartott sajtóértekezletén közölte, hogy 2004-2005-ig 10 százalékra csökken az infláció. A négyéves antiinflációs programról egyelőre csak annyit árultak el, hogy visszafogják a költségvetési kiadásokat, növelik a pénzügyi fegyelmet, s felgyorsítják a privatizációt és az állami vállalatok szerkezetátalakítását. Isarescu bejelentette, hogy a jegybanki tartalék a múlt heti eurókötvény-kibocsátás után 3,6 milliárd dollárra nőtt a május végi 3,04 milliárd dollárról, a mintegy 900 millió dollár értékű aranytartalékot nem számítva. Közölte azt is, hogy meg fogják szüntetni a lej csúszó leértékelését.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet