BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyáraktól válik meg az Alcatel

Az Alcatel jövő év végéig bezárja illetve eladja gyárainak többségét - közölte a cég elnöke a Wall Street Journal-nak adott interjúban. Serge Tchuruk elmondta: a jelenlegi 120-ról tucatnyira kívánják csökkenteni termelőegységeik számát.

2001. június 27. szerda, 10:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Azt egyelőre nem tudni, hány fő elbocsátásával fog járni, illetve hogy a francia cég mennyi bevételhez fog jutni a gyáreladások révén. Az Alcatel a nem alaptevékenységéhez tartozó részesedéseitől is meg kíván válni, és a jövőben csak a szélessávú távközlési berendezésekre illetve a szolgáltatásaira koncentrál.
A piac egyelőre kedvezően fogadta e híreket: az Alcatel-részvények ma 4,66 százalékot drágultak a párizsi tőzsdén.

Brett András
Brett András

Ez is érdekelhet