Bár az Egyesült Államok új rakétavédelmi terveinek kérdésében továbbra sem értenek egyet, George W. Bush amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök szombati ljubljanai csúcstalálkozóján egybehangzóan megerősítette, hogy komoly lehetőségeket lát a két ország gazdasági kapcsolatainak bővítésére. A két vezető első találkozóján Bush közölte: kész pénzügyi és kereskedelmi miniszterét Moszkvába küldeni a gazdasági kérdésekre vonatkozó széles körű párbeszéd keretében, és dicsérte Putyin adóreformját. Kijelentette, hogy az USA támogatja Oroszország felvételét a Kereskedelmi Világszervezetbe (WTO).
