Ha a csehországi fertőzés beigazolódik, ez lenne az első eset, hogy - a szakértők szerint valószínűleg emberrre is veszélyes - BSE-kórt Csehországban és Kelet-Európa egészében fellelik.
Németh Antal megerősítette, hogy Magyarországon BSE-vel fertőzött szarvasmarhát eddig nem találtak, és az állategészségügyi hatóságok saját programjuk szerint végzik az ellenőrző vizsgálatokat ezen a területen.
