BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kergemarha-kór Csehországban?

Csehországban - bár további ellenőrző vizsgálatok szükségesek - először találtak olyan szarvasmarhát, amely gyaníthatóan a szivacsos agysorvadással járó marhakór (BSE) tüneteit mutatja - közölte az MTI a cseh mezőgazdasági minisztériumra hivatkozva. Magyarország minderről még nem kapott hivatalos értesítést, ám ha ez megérkezik, a magyar hatóságok megteszik a szükséges óvintézkedéseket - jelentette ki Németh Antal, az agrártárca állategészségügyi és élelmiszerellenőrzési főosztályának vezetője.

2001. június 6. szerda, 19:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha a csehországi fertőzés beigazolódik, ez lenne az első eset, hogy - a szakértők szerint valószínűleg emberrre is veszélyes - BSE-kórt Csehországban és Kelet-Európa egészében fellelik.
Németh Antal megerősítette, hogy Magyarországon BSE-vel fertőzött szarvasmarhát eddig nem találtak, és az állategészségügyi hatóságok saját programjuk szerint végzik az ellenőrző vizsgálatokat ezen a területen.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet