BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Danone hatástalannak minősítette a bojkottot

Hatástalannak bizonyult a Danone ellen meghirdetett bojkottakció, a cég áprilisi forgalma 6,8 százalékkal volt nagyobb, mint tavaly áprilisban - jelentette be a francia élelmiszeripari vállalat vezérigazgatója.

2001. május 31. csütörtök, 11:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Franck Riboud a Danone közgyűlésén az MTI tudósítása szerint elismerte, hogy valószínűleg "kommunikációs hibák" történtek a vállalat kekszágazatának átszervezését bejelentő kampány kezdetén. Hangsúlyozta azonban, hogy ennek dacára a Danone-termékek iránti érdeklődés nem csökkent, az év első négy hónapjában 6,7 százalékos forgalomnövekedést mértek, és a következő három évben is 5-7 százalékos forgalomélénküléssel számolnak.
A francia Le Monde mindenestre megjegyezte, hogy a hazai adatok közlésétől Riboud elzárkózott, arra hivatkozva, hogy cége egyelőre a "vállalat imázsának újraépítésén" dolgozik.
A Danone-csoport párizsi központja március 29-én adta hírül, hogy a következő három év során átszervezi aprósütemény-ágazatát, és ennek keretében hat európai üzemét zárja be. Két franciaországi, egy belga, egy olasz, egy holland és egy magyar gyárat akartak leszerelni, elvesztve 1780 álláshelyet.
A bejelentést Franciaországban és másutt is felzúdulás követte, az elbocsátásoktól fenyegetett Danone-alkalmazottak tüntetéseihez, bojkottfelhívásaihoz csatlakozott a közvélemény.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet