A mostani vezetőváltás hírére az orosz tőzsdén csaknem öt százalékkal emelkedett a Gazprom-részvények árfolyama, s a forgalom megduplázódott. Mindez jelzi, hogy a piac már régen várta a monopolhelyzetet élvező gázipari óriás reformjának kezdetét, a Vjahirjev-korszak végét.
