Egyes nyilatkozatok szerint emellett további 2 milliárd dollár értékű külföldi segélyre lenne szüksége az infrastruktúra fejlesztésére. A júniusra Brüsszelben megrendezésre kerülő hitelező-konferencián után a remények szerint a következő 3-4 évben évente mintegy egymilliárd dollárt juttatnak a jugoszláv gazdaságba. Ezeket a segélyeket a politikus "kárpótlásnak" nevezte a két évvel ezelőtti NATO-légicsapások okozta károkért.
