A Sony Corp. és az Ericsson AB vélhetően rövidesen megerősíti a múlt héten már kiszivárgott hírt, miszerint vegyesvállalatban egyesítik mobilkészülék üzletágukat, miután mindkét fél sajtóértekezletet jelentett be a mai napra. A japán elektronikai csoport és a svéd távközlési berendezési cég - a világ legnagyobb mobilhálózati eszköz gyártója - 50-50 százalékkal részesedik majd a vállalkozásban. Elemzők szerint a szövetség segíthet a gyengélkedő Ericssonnak abban, hogy behozzan valamit a Nokiával szembeni lemaradásából, a mobilkészülékgyártásban eddig kisebb szereplőnek számító Sony pedig terjeszkedhet ebben az üzletágban is.
2001. április 24. kedd, 09:42
