BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mobilkészülék-gyártó vegyesvállalatról tárgyal a Sony és az Ericsson

A Sony Corp. és az Ericsson intenzív tárgyalásokat folytat arról, hogy egy vegyesvállalatba integrálják mobiltelefon-gyártó részlegüket - jelentette a Nikkei News, amelynek értesülése szerint még az idén tető alá kerülhet a vállalkozás. Az Ericsson szóvivője megerősítette a hírt, hozzátéve, hogy egyelőre semmi nem dőlt el.

2001. április 19. csütörtök, 11:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ericsson már korábban jelezte, hogy szívesen venne egy partnert mobilgyártó részlegéhez, amely tavaly 16 milliárd svéd korona üzemi veszteséget szedett össze. Elemzői várakozások szerint a svéd cég több mint 7 milliárd svéd korona üzemi veszteségről számol majd be holnap megjelenő első negyedévi gyorsjelentésében. A világ harmadik legnagyobb mobilkészülék-gyártójának számító Ericsson tavaly 43 millió ilyen telefont adott el, míg a Sony 7 milliót.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet