BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

További leépítések várhatóak az Ericssonnál

Az Ericsson várhatóan újabb létszámcsökkentést jelent be, valószínűleg pénteken, egyidőben az első negyedéves eredményeivel - értesült a Financial Times. A leépítés legalább 6 ezer főt érint majd, ami a már bejelentett lefaragásokkal, illetve kihelyezésekkel együtt azt eredményezi, hogy a svéd távközlési berendezésgyártó összesen 15 ezerrel, 90 ezer főre szorítja le alkalmazottai számát szerte a világon.

2001. április 17. kedd, 09:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csoport korábban azt közölte, hogy évente mintegy 20 milliárd svéd korona (2 milliárd dollár) megtakarítást akar elérni, amihez egyes elemzők szerint még 10 ezer fővel kellene csökkenteni a létszámot. Az eddigi elbocsátások főleg a svédországi és a nagy-britanniai dolgozókat érintették. Az Ericsson a múlt hónapban bejelentette, hogy az első negyedévben 4-5 milliárd svéd korona veszteségre számít - nem számítva a pénzügyi nyereségeket - , ami az első negyedéves üzemi veszteség lesz kilenc év óta.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet