A csoport korábban azt közölte, hogy évente mintegy 20 milliárd svéd korona (2 milliárd dollár) megtakarítást akar elérni, amihez egyes elemzők szerint még 10 ezer fővel kellene csökkenteni a létszámot. Az eddigi elbocsátások főleg a svédországi és a nagy-britanniai dolgozókat érintették. Az Ericsson a múlt hónapban bejelentette, hogy az első negyedévben 4-5 milliárd svéd korona veszteségre számít - nem számítva a pénzügyi nyereségeket - , ami az első negyedéves üzemi veszteség lesz kilenc év óta.
