BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges a Motorola

A világ második legnagyobb mobiltelefon-gyártójaként számon tartott Motorola 206 millió dollár - részvényeként 9 cent - veszteséggel zárta az idei első negyedévét (rendkívüli tételek nélkül számolva), amire 15 év óta nem volt példa.

2001. április 11. szerda, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Motorola kétszer is profit warningot adott ki a jelentés közzététele előtt, így a tőzsdezárás uátn közzétett eredmény legfeljebb azzal okozott meglepetést, hogy rosszabb lett az elemzők által várt részvényenként 7 centes minusznál Egy évvel korábban a cég üzemi nyeresége 481 millió dollár, részvényenként 21 cent volt. Az árbevétel 11 százalékkal 7,75 milliárd dollárra esett vissza a vizsgált időszakban. A telefonok mellett a félvezetőiparban is jeleskedő egyesült államokbeli vállalat az általános gazdasági lassulással járó keresletszűküléssel magyarázza a gyenge teljesítményt.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet