A japán folyó fizetési mérleg februárban 1350 milliárd jen (10,83 milliárd dollár) többlettel zárt, ez 8,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. Ezzel már harmadik hónapja csökken a szufficit. Az import éves összehasonlításban 11,5 százalékkal nőtt, míg az export csak 1,3 százalékkal. Elemzők arra számítanak, hogy a következő hónapokban is mérséklődik az export bővülése, és valószínűleg az importé is lefékeződik, tekintettel a gyenge belföldi keresletre.
2001. április 11. szerda, 08:56
