BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindul a román áram-, illetve gázszektor privatizációja

Romániában a jövő év második feléig nagyrészt privatizálják a villamosenergia- és a földgázelosztó társaságokat - idézte Adrian Nastase kormányfőt a kolozsvári Krónika című lap.

2001. április 5. csütörtök, 11:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nastase szerint a román energiaszektor korszerűsítésére mintegy 15 milliárd dollárt kell fordítani a következő tíz évben. A csernavodai atomerőmű kettes reaktorának üzembe helyezése még 750 millió dollárba kerül és mintegy 4 évet kell várni rá. A közeljövőben 1 milliárd dollárt kellene költeni néhány új vízierőmű befejezésére.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet