A Mol Rt. rendkívüli közgyűlése tavaly októberben jóváhagyta a földgázüzlet kereskedelmi, szállítási és tárolási tevékenységének kiszervezését önálló, a cég száz százalékos tulajdonában álló társaságokba. Hernádi Zsolt, a Mol Rt. elnöke nemrégiben egy befektetői fórumon hangsúlyozta, hogy csak ellenőrző részesedés eladása igényelne közgyűlési döntést.
